Współczesna suplementacja


Zdrowie było zawsze dla mnie ważne, chyba dla Wszystkich jest?

Oglądałam ostatnio mnóstwo wystapień lekarzy i innych osób dotyczących żywienia i jakości naszego pokarmu.

Już dawno wiedziałam, że powiedzenie “Jedz jedno jabłko dziennie, a nie będzie Ci potrzebny lekarz” dzisiaj już nie jest aktualne.

Niestety jakość a co za tym idzie ilość fitoskładników które zawierają obecnie uprawiane i warzywa i owoce, nijak się ma do tych sprzed kilkudziesięciu lat. Ludzie lubią słodki smak więc np owoce są tak modyfikowane by były jak najsłodsze. A tak naprawdę najzdrowsze składniki mają smak gorzki, kwaśny czy cierpki. Sami sobie robimy krzywdę. Chcemy owoców i warzyw większych, ładniejszych, odporniejszych na choroby a ich jakość odżywcza stała się drugorzędna.
Oczywiście uważam, że należy jeść owoce i warzywa 🙂 Ale okazuje się, że to nie wystarcza. Zazwyczaj brakuje nam składników odżywczych.

Jakiś czas temu brałam udział w konferencji naukowej poświęconej żywieniu i zdrowiu prowadzonej przez dr Kardasza. TUTAJ możesz zobaczyć kiedy i jakie konferencje będą organizowane w ramach akcji “Żyję świadomie”.
Zbiegło się to z momentem w którym zaczęłam pić owocowe “kompociki” firmy DuoLife.
Czyli bardzo mocne wyciągi z owoców (żeby uzyskać taką samą wartość jaką wypijam jednorazowo trzeba by było zjeść kilka kg ekologicznych owoców czy warzyw).
Teraz codziennie piję (nie tylko ja, moja rodzina też) Duolife Dzień i Noc. Są to dwa produkty jak nazwa mówi na dzień i na noc.
Są tak skomponowane ponieważ nasz organizm potrzebuje innego rodzaju składników i substancji odżywczych w dzień, kiedy to wykazuje zwiększoną aktywność psychomotoryczną, a nieco innych w porze wieczorowej i nocnej, gdy poszczególne procesy ulegają spowolnieniu, by dać czas ciału na efektywną regenerację i odbudowę.

Używam też chlorofilu zawierającego chlorofiliny, czyli najsilniejsze z dotąd poznanych antyoksydantów. Jest to unikalna kompozycja składników, które sprzyjają wyższej podaży energii, z możliwością czerpania z niej przez cały dzień podejmowania rozmaitych aktywności. Poczytaj o nim tutaj.

Ostatnim suplementem jest Vita C czyli witamina C, której jak na pewno wiecie człowiek sam nie jest w stanie wytworzyć a jest ona niezbędna. Więcej o witaminie C.

Po co Wam to piszę? Bo jesteście dla mnie ważni a wiedzy nigdy za wiele, tym bardziej gdy chodzi o zdrowie.
Te preparaty chociaż wydawać by się mogło, że są drogie (ale chyba zdrowie droższe) są całkowicie naturalne, bez zbędnych dodatków czy konserwantów. Zawsze w szklanych opakowaniach. Całkowicie Polskie, wielokrotnie nagradzane, przebadane i używane przez wielu sportowców.
Ja po jakimś czasie stosowania zauważyłam, że mam dużo więcej energii. Kawa jest już mi nie potrzebna, piję czasami bo lubię ale to raczej napój sojowy z kawą 😉

Cały dzień pracuję w kuchni jak nakręcona, bez spadków energii (jak miałam wcześniej). Zauważyłam też, że mam mniejsze sińce pod oczami (tak mam ale makijaż je maskuje ) chociaż, nie zmieniłam nic więcej w swoim życiu.
Sama jestem ciekawa jak będzie dalej. Ale patrząc na to jak żyją osoby które mi te produkty poleciły, to chyba z kuchni nie będę wychodziła bo mnie energia będzie roznosiła.  Oczywiście, postaram się w miarę możliwości pisać Wam jakie są skutki używania tych produktów.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej piszcie do mnie, odpowiem na wszystkie pytania, jak zawsze, jestem tu przecież dla Was. A zdrowie jest najcenniejsze dla każdego.

Tutaj możesz zobaczyć produkty.

Drukuj
Previous Owsianka wegańska - dzień 2,3,4
Next Fasola z warzywami i chili

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.