Przydatne sprzęty kuchenne – TOP 13


rzydatne sprzęty kuchennetop 13

Gdy lubimy lub uczymy się gotować mamy zazwyczaj w domu albo za dużo albo za mało “pomocników”. Jakie więc będą przydatne sprzęty kuchenne?

Oprócz oczywistych, jak garnki, noże, patenie (głęboka i do naleśników), deski i inne sprzęty może się znaleźć, a nawet powinno kilka rzeczy, które bardzo pomogą i ułatwią nam pracę.

Przydatne sprzęty kuchenne, moje TOP 13

 1. Mandolina – szatkownica do warzyw i owoców – coś w stylu tarki, tylko z nożami w kształcie litery V. Używam jej bardzo często, głównie do bardzo cienkiego krojenia w plastry warzyw lub gdy chcę by wszystkie plastry były równe.
  przydatne sprzęty kuchenne
  Mandolina
 2. Worek do odcedzania mleka roślinnego – bardzo ułatwia pracę gdy się samemu robi mleka roślinne, sitko czy gaza nie są jednak tak dobre. Jest to woreczek z materiału z bardzo drobnymi oczkami, dzięki któremu przecedzimy mleko bardzo dokładnie, będzie gładkie i bez drobinek.
  przydatne sprzęty kuchenne
  Woreczek do odcedzania mleka roślinnego
 3. Blender ręczny lub kielichowy – dla mnie niezbędny jeden i drugi, ręcznym robię majonezy i mielę zupy w garnku, kielichowego używam do koktajli i innych rzeczy.
 4. Kiełkownica – bardzo ułatwia produkcję kiełków w domu, można oczywiście używać słoika lub automatycznej kiełkownicy (przeczytaj więcej o kiełkowaniu). Na zdjęciu kilkuletnia przelewowa kiełkownica.
  przydatne sprzęty kuchenne
  wysłużona kiełkownica
 5. Ostrzałka do noży – nawet najlepsze noże się tępią i wymagają ostrzenia a tępym nożem nie dość, że krojenie idzie ciężko to jeszcze można zrobić sobie większą krzywdę niż ostrym. Rodzaj ostrzałki dobieramy do noży które mamy (materiału z jakiego są wykonane). Ja korzystam z ostrzałki diamentowo – ceramicznej Taidea.
  przydatne sprzęty kuchenne
  ostrzałka diamentowo-ceramiczna
 6. Rękawice, łapki kuchenne – niby banał a jednak bardzo przydatny do wyciągania gorącej blachy czy odcedzania płynów z gorących garnków. Mogą być materiałowe, silikonowe.
  przydatne sprzęty kuchenne
  rękawiczki, łapki kuchenne
 7. Wirówka do sałaty – dla mnie niezbędna, nie lubię jeść mokrej sałaty 😉 a sprawdza się lepiej niż ręcznik papierowy.
  przydatne sprzęty kuchenne
  wirówka do sałaty
 8. Silikonowe łopatki odporne na działanie wysokiej temperatury. Przydatne podczas smażenia, dzięki nim nie porysujemy powierzchni, ale przydadzą się również do wyjmowania past z blendera 🙂
  przydatne sprzęty kuchenne
  łopatki silikonowe, waga kuchenna
 9. Malakser – dzięki niemu możemy sprawnie i szybko zrobić wiele rzeczy – pokroić w plastry, zetrzeć, zmielić orzechy, daktyle lub inne produkty, zrobić pastę, lub nawet ciasto.
  przydatne sprzęty kuchenne
  malakser
 10. Zestaw lejków – mały kawałek plastiku a jednak czasami bardzo przydatny do przelewania lub nawet przesypywania różnych płynów lub produktów sypkich. Najlepiej jest mieć kilka rozmiarów. Bardzo przydatny jest taki z szerokim wylotem, można go wtedy używać do nalewania dżemów, lub wsypywania suchych produktów typu kasza czy sól.
  przydatne sprzęty kuchenne
  lejki
 11. Waga kuchenna – dzięki niej bez problemu będziemy mogli zważyć potrzebną ilość produktu.
 12. Cząstkownica do jabłek i mango (o ile lubimy) – dwa podobne przyrządy, ułatwiające życie.
  przydatne sprzęty kuchenne
  cząstkownice do owoców
 13. Tarka do warzyw – jeśli chcemy szybko zetrzeć niewielką ilość warzyw czy owoców, jest niezastąpiona.
  przydatne sprzęty kuchenne
  tarka

przydatne sprzęty kuchenne

A jakie są wasze najbardziej przydatne sprzęty kuchenne?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz
print
Previous Zapiekanka makaronowa z warzywami
Next Wegański majonez bez tłuszczu

5 komentarzy

 1. 9 marca 2017
  Odpowiedz

  Bardzo fajne zestawienie. Z wymienionych przez Ciebie nie używałabym chyba tylko cżąstkownicy – po co, wystarczy nóż. Za to nie obyłabym się bez miksera planetarnego, bo najlepiej radzi sobie z zagniataniem ciężkich ciast i ubijaniem lekkiej pianki… No i bilans złotej trzynastki wyrównuje się 🙂
  A najbardziej zainteresował mnie woreczek do odcedzania mleka roślinnego. To prawdziwe cudo, a jakie proste. Koniecznie muszę sobie sprawić!

 2. Maja
  9 marca 2017
  Odpowiedz

  Gdzie mozna kupic taka mandoline i woreczek do odcedzania?sa super!

 3. Maja
  10 marca 2017
  Odpowiedz

  Świetne zestawienie! A ten woreczek do odcedzania -mega! Sprawię sobie taki <3

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *