Dieta dr Dąbrowskiej – przypominajka dzień 5

Dieta dr Dąbrowskiej – przypominajka dzień 5

Dzień 3 diety.
Diety dr Dąbrowskiej. Dla niektórych katorga, dla innych błahostka.

4 dnia odkryłam w jaki sposób przestać myśleć o jedzeniu i mniej jeść 🙂 Tak, to możliwe nawet na poście dr Dąbrowskiej!

Sposób bardzo prosty przy okazji nawadniający organizm, po prostu co 2 godziny wypijam dużą szklankę wody w której pływa cały czas albo plaster cytryny, albo ogórka. Po wypiciu jednej porcji wlewam następną i tak co 2 godziny (nastawiony mam alarm 🙂 ). Czyli wypijam samej wody 2 l, do tego dochodzą czasami inne płyny.

Dzięki temu 4 dzień byłam na samych płynach bo oprócz wody wypiłam kilka szklanek swojego zakwasu buraczanego.

Dzisiaj 5 dnia po kilku szklankach wody naszła mnie ochota na buraki więc zrobiłam sobie carpaccio z surowego z dodatkiem cebuli i roszponki. Żeby je przygotować wystarczy bardzo cienko pokroić obranego surowego buraka (używam do tego mandoliny) oraz cebulę, posolić delikatnie, posypać roszponką i poczekać aż puszczą sok. Carpaccio jest fajną potrawą bo np skrawamy tylko 1 buraka a mamy cały talerz jedzenia 🙂 Niby niedużo a na talerzu wygląda jakby było bardzo dużo. Oprócz cebuli można też dodać ogórka kiszonego 🙂 Poza tym surowy burak nawet taki milimetrowy wymaga gryzienia i dzięki temu szybciej jesteśmy nasyceni!

Carpaccio

Carpaccio z buraka

Na obiad zjadałam cebulę po grecku, danie niezbyt urodziwe ale smaczne 🙂
Jest równie prosta do zrobienia, wystarczy pokroić cebulę a półplastry, poddusić ją w wodzie, dodać koncentrat lub passatę pomidorową, przyprawić solą, majerankiem, pieprzem ziołowym, pieprzem i ew. ostrą papryką.

Cebula po grecku wg dr Dąbrowskiej

Cebula po grecku

Kolacja znów była na ciepło bo tym razem gulasz warzywny. Na diecie szczególnie zimą je się więcej ciepłych potraw  dlatego ja jadam głównie zupy i gulasze + świeże warzywa.

Oczyszczanie dietą dr Dąbrowskiej – dzień 4

Jeśli chodzi o samopoczucie to czuję się świetnie, wczoraj wieczorem było mi zimno dlatego postanowiłam rozgrzać się w saunie (polecam jeśli macie możliwość) i dzisiaj też to planuję.

A jak Ty się czujesz?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

4 comments on “Dieta dr Dąbrowskiej – przypominajka dzień 5
  1. aga napisał(a):

    trzymam kciuki! pyszne to carpacio!

  2. Dorota napisał(a):

    Czy sól można stosować w tej diecie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *