Wiem, że często na początku drogi wege może być Ci ciężko ponieważ jak myślę spożywałaś/eś nabiał pod różnymi postaciami. Czasami nie wyobrażamy sobie życia bez sera żółtego, śmietany czy twarożku. Jest kilka łatwych przepisów dzięki którym weganizm będzie dla Ciebie prosty i przyjemny. Dzięki nim nie zniechęcisz się na początku i rezygnacja z nabiału będzie dla Ciebie łatwiejsza.

Bardzo dużo rzeczy możesz przygotować w domu, nie potrzeba kupować wysoko przetworzonych produktów wegańskich. Oczywiście jest to jakiś sposób jeśli nie masz czasu gotować. Polecam jednak od czasu do czasu przygotować coś w domu, z moimi przepisami będzie to lekkie, łatwe i przyjemne 😉

Dzisiaj chcę Ci pokazać, że możesz w prosty sposób z bardzo pospolitych składników – które na pewno masz w domu – przygotować śmietanę – z czego? Z cebuli! Tak, tak dobrze widzisz, wegańska śmietana z cebuli. Daje ona pyszny słodki smak śmietanie.

Składniki:

  • 4 duże cebule,
  • 4 łyżki oleju,
  • 1-2 łyżeczki soku z cytryny (lub więcej jeśli lubicie kwaśne),
  • sól do smaku.

Wykonanie:

Przygotowanie tej wegańskiej śmietany trwa ok 40 minut. Cebulę po obraniu i przekrojeniu na pół musisz ugotować do miękkości na parze i to jest najtrudniejszy etap przy jej przygotowaniu. Po ugotowaniu cebulę lekko ostudź a później przełóż je do blendera. Dodaj olej, sok z cytryny i szczyptę soli, zmiel na gładką masę. Spróbuj jak smakuje, jeśli jest mało słona lub mało kwaśna dosmacz ją. Prawda, że wegańska śmietana wcale nie jest trudna do zrobienia?

wegańska śmietana z cebuli
Śmietana z cebuli

Ta wegańska śmietana może być używana tak samo jak kiedyś używałaś/eś normalnej śmietany, np do zabielania kremów warzywnych, do warzyw itd. Przy okazji jest ona bezglutenowa, więc nada się do spożywania przez wszystkich. Oczywiście nie czuć w niej cebuli 😀

Jeśli lubisz śmietanę spróbuj też tej ryżowej:

Śmietana ryżowa – najprostsza z makaronu ryżowego

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz
print

Podziel się swoją opinią
Edyta Stępczyńska
Edyta Stępczyńska

Szefowa kuchni, weganka, blogerka. Autorka "Wegańskiej Kuchni Polskiej".

Artykuły: 692

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *